Destan 1. Bölüm

Destan

Destan

11 МЛН рет қаралды1

  Destan 1. Bölüm Özeti:
  8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir. Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

  Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı’nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu’nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga’ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı’na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

  Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı ‘Destan’ın başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar üstleniyor.

  🏹Destan 1. Bölümü izlemek için:
  kzsection.info/green/bejne/sXmlZrOGiZp2img.html

  🏹Destan 2. Bölümü izlemek için:
  kzsection.info/green/bejne/1qCJb4N7lHt2fmw.html

  🏹Destan 3. Bölümü izlemek için:
  kzsection.info/green/bejne/vmiHfYWOm6Nteps.html

  Oyuncular:
  Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli(Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Deniz Barut (Ulu Ece),Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir Beg),Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk Beg), İpek Karapınar (Çolpan Hatun),Burak Tozkoparan(Temur Tegin), Elif Doğan(Tutkun),Burak Berkay Akgül(Kaya Tegin),Ahmet Olgun Sünear(Yaman),Buse Meral(Sırma), Ecem Sena Bayır(Günseli Hatun), Esra Kılıç(Mei Jin),Bilgi Aydoğmuş(Kırçiçek),Osman Albayrak(Vargı Beg), Alper Düzen(Danış Ata), Şahin Ergüney(Kün Ata),Meltem Pamirtan(Yibek Kadın),Evren Erler(Çalayır)

  Destan KZsection kanalına abone olun: bit.ly/3FJJcqb
  Destan Instagram sayfası; destanatv
  Destan Twitter sayfası; Destanatv
  Destan Facebook sayfası; destanatv

  Жарияланды 2 ай бұрын

  Пікірлер: 5 661

  1. Destan

   Destan'a abone olup bildirimleri açmayı unutmayın:🔔kzsection.info/auto/ZKHEpftibo-F1WgX4oXeWw.html

   1. كرار عباس

    اريد اسم المسلسل

   2. Blanca Del Valle

    Por favor subtítulos en español 🤗🤗

   3. RIYA FF

    Bro move name kaya ha

   4. Blanca Del Valle

    Si por favor si lo subtitulan, nos comunican please🙏 gracias

   5. Yasar Melikov

    Bu kino çox maraqldır

  2. Nur Ö.

   Türklerin İslamiyetten önce gelen geleneklerini, mitlerini, inanışlarını bize anlatacak güzel bir diziye ihtiyacımız vardı umarım bu dizi bu konuda açık ve yansıtıcı olur

   1. Katy Nelly Jessica Kell

    @Vildan Güney evet maalesef , araştırma yaptım Dağ hanlığı , Gök hanlığı , Alpagu , Batuga ve başkaları hakkında neredeyse hiç bir bilgi yok , varsada bir kaç cümle o kadar .

   2. Vildan Güney

    @Katy Nelly Jessica Kell dizilerdeki tarih asla gerçek değil asla. İsimler var gerisi kurgu üstüne kurgu

   3. Chab babist

    من يريدون سلب الاسلام من قلوب الاتراك هم خونة لله و لاجدادهم العثمانيين و سيبقون أذلة فوق الارض انا من الجزائر من احفاد عروج بربروس و نحن الان امازيغ و بربر و عرب و اتراك جزائريين وحدنا الإسلام و سنبقى دائما نعمل لاجل رجوع الخلافة فوق الارض و تحرير فلسطين و قد حاول اعداء الدين سلبنا الاسلام بشتى الطرق و اعنفها لعلمنتنا و تغريبنا و لكن لم يستطيعو و لن يستطيعو لاننا احفاد الشهداء و لن نتخلى عن عاداتنا و ديننا و تاريخنا و اجدادنا ما حيينا 💪💪💪🇩🇿🇵🇸🇹🇷☪️ ⚔️🚢🌊🏹🐺

   4. Chab babist

    اكيد لكن الاسلام هو من جعل منكم أمة و حضارة من لا يحب الإسلام هو لا يستحق ان بعيش في تركيا بلد العثمانيين الذين فتحوها باسم الله ... من يقف ضد الاسلام و اللغة العثمانية فهو كالشخص الذي يريد ان يعيش في الجاهلية و الله يقول ان العزة لله و للمسلمين

   5. João Batista

    Segundo vence

  3. Halil Îbrahim Arslan

   Çok beğendim, aynı sahnelerin defalarca tekrar etmediği bir dizi. Yönetmene teşekkür ederim

  4. Daye Hatun

   Taçlar kostümler çok havalı ayrıca çocuk oyuncular aşırı derecede başarılı. Oyuncu seçimi harika

   1. DAVY JONES💛CALYPSO

    @Ilhami Celebi ahahahah

   2. Samsa Çavuş

    @Ilhami Celebi offff

   3. Ilhami Celebi

    @berk Vural Bir dahakine kıyafetleri boka batırıp giyerler artık düşüncen için sağol

   4. berk Vural

    Ulan ne saçma bişey adamların üstündeki elbise benim elbisemden daha temiz böyle inandırıcı olmayan şeyleri izleyenin aklından şüphe duyarım

   5. Ece Hatun

    Adımı ECE yapmaya karar verdim, uzun süredir arayıştaydım. SAĞ OLUN VAR OLUN

  5. Marisela Muñoz Estrada

   Estoy impresionada con lo bien hecha que está hecha la serie y sobre todo la protagonista es fabulosa!! La forma en la que monta el caballo y cómo pelea, pareciera que de verdad es una guerrera. Después de esto ya no querrá volver a hacer los papeles de la típica chica buena que no hace nada. Felicitaciones !!!

  6. muthu -

   I started watching this video without knowing it's origin or language. It's absolutely stunning. A humble request. Please can we have English subtitles so that we could understand even better and enjoy this serial?

   1. canal danna

    Também queria que tivesse a opção de legenda em português..

   2. onur hakim

    @Ainee Sheikh change your location to usa on profile settings. try again after that

   3. Ainee Sheikh

    @onur hakim I can't find dat option

   4. onur hakim

    @Ainee Sheikh settings > subtitles > auto-translate > english

   5. Ainee Sheikh

    @BP SHARMA How to do plzz say I can't find

  7. Bahar Lara Aydın

   Nihayet kadınların tarihimizdeki gücünü, kudretini izleyebileceğimiz bir dizi. Tarihimizde yalnızca erkeklerin üstün, savaşçı,hükümdar, yönetici olduğu algısını yıkıp böyle bir projeye imza atan Mehmet Bozdağ'ı tebrik ediyorum.

   1. Abonniere meinen Kanal. // Kanalıma abone ol.

    kadin olmasa o güclü erkek dogmazdi zaten..

   2. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

   3. Александр Иванов

    А. Усик, Игорь Вовчанчин, сёстра Шевченко, братья Емельяненко, Алексей Олейник, Александр Шлеменко они все великие УКРАИНЦЫ по национальности, по духу..

   4. Voyager14 İstanbul

    @Eylül Kadınlar güçsüz tabii. Kadınları; Olimpiyatlarda gülle atan, halter kaldıran, kafes dövüşlerinde dövüşen, pankreas güreşlerine çıkan, erkekleri de kendi rüzgarından yıkılan tüy siklet kikiriklerden ibaret görüyorsan başka. O vakit kadınlar erkeklerden güçlüdür sözüne ben de katılırım. Güçlü olan tarafın güçsüz olan taraf üzerinde şiddet uygulamasına, hakkına hukukuna tecavüz etmesine taraf değil, bilakis koruyup kollayıp gözetilmesi ve kol kanat gerilmesinden yanayım. Benim söylediğim sadece durum tespiti.

   5. Isabella Uchôa

    @Osman Doğan vcs moram na Turquia ? Ou só falam turco ?

  8. Chel Poot Hihuit

   Preciosos los paisajes, parece como si estuviera viendo una película y viniendo de un país como Turquía, un país con muchas historias dignas de contarse.

   1. Oum Assouma

    Is there any translated episodes??

   2. naima hafiane

    Es verdad

   3. Rabia Yavuz

    Thank you broo

  9. Abdelkarim Bourhayal

   Zengin kız fakir oğlan ya da tam tersi aşk dizilerinin cirit attığı dizi dünyasında islamiyetin yayıldığı zamanlardaki orta asya Türklerinin yaşantılarını inanışlarını bize sunduğunuz için çok teşekkürler. Yapaylık yok herşey gerçek gibi. Sanki

  10. Muhammed Amine

   Çocuğun gözü önünde annesinin öldürülmesi dünyanın en kötü acısı💔😢

   1. Mutlu Altuntaş

    Bilmez miyim?

  11. Gem Turk

   Sinema tadında masal gibi bir dizi. 6. Bölüm yayınlandı. Bu bölümde sanki dizinin hikayesi yeni bir başlangıç yapmış gibiydi ve 6. Bölüm 1. Bölüm kadar güzeldi. 6 bölümü ve birinci bölümü tekrar izlemek geldi içimden. Şimdi birinci bölümü tekrar izliyorum. Emeği geçenleri tebrik ve kendilerine teşekkür ederim. Harika bir dizi

  12. mutalaa

   Diğer tarihi dizilerde kadınlar bir ayrıntıdan ibaretken burada başrol olmanın hakkını vermiş güçlü bir kadın savaşçı izliyoruz. Dizinin en sevdiğim yanı bu oldu.

   1. Александр Иванов

    @Dolunay Arık МЫ РУСАЧАТА НАЦИОНАЛЬНОСТЬ СОБИРАТЕЛЬНАЯ САМЫЙ ВЕЛИКИЙ КНЯЗЬ СЕЯ РУСИ ИУОАН ГРОЗНЫЙ. МАТЬ ПОЛОВЧАНКА (ПЕЧЕНЕГИ, ДЕШТ-КИПЧАКИ) ИХ СОВРЕМЕННЫЕ ПОТОМКИ КРЫМСКИЕ ТЮРКИ. КАРАКАЛПАКИ (ЧЁРНЫЕ КАЛБУКИ) КИРГИЗЫ (РОДА ПЛЕМЕННОЙ СОСТАВ БЕЧЕНЕГ) ОТЕЦ ПОТОМОК ПОЛЬСКИХ РУСИЧЕЙ! ЕКАТЕРИНА 2 ИЛИ ВЕЛИКАЯ ОНА НЕ РУСАЧАНКА А НЕМКА ГДЕ ТУТ ЧИСТЫЕ РУСАЧАТА?

   2. Александр Иванов

    @İshak KÖSe МЫ РУСАЧАТА НАЦИОНАЛЬНОСТЬ СОБИРАТЕЛЬНАЯ САМЫЙ ВЕЛИКИЙ КНЯЗЬ СЕЯ РУСИ ИУОАН ГРОЗНЫЙ. МАТЬ ПОЛОВЧАНКА (ПЕЧЕНЕГИ, ДЕШТ-КИПЧАКИ) ИХ СОВРЕМЕННЫЕ ПОТОМКИ КРЫМСКИЕ ТЮРКИ. КАРАКАЛПАКИ (ЧЁРНЫЕ КАЛБУКИ) КИРГИЗЫ (РОДА ПЛЕМЕННОЙ СОСТАВ БЕЧЕНЕГ) ОТЕЦ ПОТОМОК ПОЛЬСКИХ РУСИЧЕЙ! ЕКАТЕРИНА 2 ИЛИ ВЕЛИКАЯ ОНА НЕ РУСАЧАНКА А НЕМКА ГДЕ ТУТ ЧИСТЫЕ РУСАЧАТА?

   3. İshak KÖSe

    Dizi bir dönem, gençlik yıllarında izlediğim Zeyna dizisini hatırlatıyor. Demekki bizim tarihimizde de destan olacak yaşantı çokmuş. Uyanışın devam etmesi dileğimle....

   4. Dolunay Arık

    Evet mükemmel oyunculuk 👏👏👏

   5. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

  13. madinahan batyrova

   story line: perfect costume design: perfect acting: perfect ebru's acting: perfect!!!

  14. elizza ok

   7. Bölümü beklerken bir tekrar yapıp Türklerin inine indiren tarihi tekrar etmek inanılmaz. Hep merak ederdim. Kafamda hayalimde çok şey canlandı. Ve dünya dillerine çevirmeniz herkesin izlemesi çok hoş. Tüm emeği geçenlere selam olsun 🧡

  15. Ayten Alyoshzade

   İnanılmaz muhteşem dizi. Ses effect görüntü, oyuncular zaten ayrı muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkürler ❤️ Iyi ki böyle dizi yapmışsınız

  16. Esther Núñez

   Un millón de gracias👏 por tomarse la generosa tarea de subtitular al español ésta genial serie turca 🇹🇷 , sin duda que lo apreciamos mucho los fan de Turquía ( su historia, gastronomía, cantautores, ect...) Ojalá podamos verla así subtitulada hasta el final.

   1. Lola Teruel

    De qué trata está serie ???

   2. Sulma Torres

    @Marisel Farias igual quedé intrigada con esta bella novela pero ya no está el capítulo 2 subtitulada en español, que mal que nos dejen así.

   3. Marisel Farias

    Hola donde la vees subtitulada me puedes ayudar es muy linda

  17. Kamile Sun

   Çocuk oyuncular koca bir alkışı hak ediyor, çok çok iyi oynamışlar 👌

   1. Dolunay 007

    Evt kesinlikle

   2. AMIN MUHAMMAD AL

    Yes right

  18. Irem Yildiz

   cok ince islenmis harika bir dizi. Karakterler, muzik, konusulan dil hepsi o tarihi cok guzel yansitiyor. Bu arada cocuk oyuncular mukemmel oynuyor! Tebrikler

  19. Muhammet Maya

   Harika bir hikaye sonunda kadınların gücünü istese herşeyi yapabileceğini olan üstü bir varlık olduğunu anlatan bir dizi . Lütfen bu diziyi izleyin inanın izlediğinizde varsa kadınlara olan ön yargınız sona ericek 👍👸

  20. Zeynəb Eyyubova

   Türklerin bir ad altında birleşeceyi o günü görmek umudu ile..👐🏻 Uca Tanrım...

   1. Jack Parker

    Aslında diğer ülkelere gözdağı açısından iyi olurdu ama milletler açısından iyi olup olmayacağı meçhul

  21. Eda oğuz

   Harika bir dizi ya. Ebru Şahin role acayip yakışmış. Sonunda savaşçı bir kadın karakter görmek çok mutluetti beni. Ayrıca dizinin işlediği dönem de oldukça ilgi çekici. Müzik, görsellik, oyunculuk şahane..:)

  22. Ayşe

   Hep o dönemleri ilgi çekici bulmuşumdur. Bu dizi de o yılların destansı havasını çok güzel yansıtmış. Oyunculuklar, mekanlar ve senaryo harika. Favori dizim oldu 👏👏👏

   1. zelda nadia

    aynen sadece batuga (edip tepeli ) başrol için biraz zayıf kalmış sanki

   2. Karışık bisiler

    Üniverste ö grencisiyim KZsectione dan para kazanmak istiyorum aileme fazla yük istemiyorum bu kadar insan içinden 6,8 kişi bile gelsee bana moral vermek için.0

   3. Arzu Arıkan

    Bizler bu havanın içinde büyüdük şükür. Gökbörü oyunu , aşık oyunu , at binme ok atma hep hayatımızda var oldu.

   4. Veysi Kactı

    Yok ne ayşe

  23. Fuzuli

   Türkoloji de gecen ogrendigim o kadar cok sey var ki bu dizide. Elinize emeğinize saglik... 👏👏👏

  24. Cherly del Carmen Colmenares

   Por favor activen los Subtítulos en Español en todos los capítulos 🙏 Amo esta Serie!!!

  25. şeyma öztürk

   Bu dizi tam bir efsane sinema tadında çok etkileyici senaryo oyuncular mükemmel bayıldım

  26. vilma reyes

   Thank you so much for the subtleties. I can enjoy this beautiful drama. Muchas gracias por los subtítulos en español. Puedo disfrutar de este hermoso drama

  27. Asmaa J

   Oyuncu kadrosu mükemmel.. dönem işlerine de bayiliyorum. Unutulmaz bir dizi olacağı kesin 🧿

   1. AGGELIKI KASAPI

    Μετάφραση παρακαλώ να καταλάβω και εγώ Ελληνίδα είμαι από Θεσσαλονίκη Μακεδονία

   2. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

   3. Tumed

    @Gunel Alizadeh yarı gerçek yarı efsane. Bildiğin destan işte.

   4. Ali service

    @Gunel Alizadeh mence Osmanlıqdan önce...

   5. Gunel Alizadeh

    @Oguz Ozturk gerçek bir tarihi hadiseden bahs ediliyor?

  28. Diajna

   Maravillosa producción, actuaciones magníficas. Muchas gracias por los subtítulos en español. Estoy super pendiente de esta joya! Nueva adicción activada 😅

  29. magdalena Elena Ramirez

   Desde 🇦🇷 agradeciendo y deseando el mayor de los éxitos a esta gran producción y felicitando al gran elenco como a la historia de esta nueva serie, 👏👏👏🇦🇷👏

  30. Lorenzo Morales

   Interesantísima serie turca,me encanta es algo así con Ertugrul,la resurrección Necesitamos por favor el capítulo 2 subtitulado en español Me quedé con las inmensas ganas de seguir y solo pasan el capítulo 1 sub título en español

  31. isaura morales

   Le agradezco que la primera parte este subtitulada en español, está de lujo Destan. pero porfavor no nos deje con las ganas de seguir viendo lo demás sería mucho pedir que los subtitulos esten en español porfavor 🙏🙏🙏🙏gracias

  32. giresun espiyeli

   dizinin giriş müziği,başlangıcı,ağıt türküsü, kostümler mükemmel olmuş.türklerin orta asyadaki savaş ortamını çok iyi yansıtmış.böyle bir diziye ihtiyacımız vardı.her dilden altyazı eklenmeli.emeğinize sağlık giriş müziğini defalarca dinledim muhteşem.

   1. ابومهند وليد طاهر طاهر

    أرجأ ترجمه بل لغه العربية

   2. Rodolfo Espinoza

    @Die MannSchaft whats the problem?

   3. Zaitun Chrysan

    There is no English

   4. (◕ᴗ◕✿)

    There are subtitles for like 3 other languages other than Turkish but unfortunately there isn't any English subtitles

   5. Gülten Erdem

    Aradığım yorum 👏👏👏👏👏

  33. Neusa Braz Braz

   Eu, sou Brasileira, não entendo o idioma, mas amo, as músicas, as roupas, os atores, são muito talentosos!!❤ Ahhh se eu, pudesse conhecer, esse lugar, lindooo!!😍😍😍

   1. LAMBOI BAITE

    @DILSON LEANDRO DE SOUZA TITA khosi aami drili biops machi

   2. DILSON LEANDRO DE SOUZA TITA

    QUANDO COMEÇAR PASSAR NA TELA DO COMPUTADOR VAI APAREÇER OS CONECNECOS AI VC OLHA UMA IMGEMA DE BAIXO DO VIDEO PARECENDO UMA EMGRENAGEM CLICA NELA VAI DA OPÇÕES PRA VC COLOCAR O IDIOMA

   3. DILSON LEANDRO DE SOUZA TITA

    . VAI LA NA ENGRENGEM E COLOCA EM ESPANHOU DA PRA ENTENDER UM POUCO

  34. Turqay Baxış

   Daha önce izlemiyodum...Diğer sıradan diziler gibi sandım.Ama sonra bir izledim hir daha bırakamadım..Gerçekden de diğerlerine hiç benzemez..Muhteşem tarihi çok güzel bir şekilde anlatan bir dizi Ellerinize emeyinize sağlık....Kadınlara baş rol verilmesi Taktire layık....

   1. ELI Huseynov

    Aynen👍

  35. Elos Diken

   Lo bueno es que se puede activar la transacción en español Saludos desde Guatemala centro de América 🇹🇷🇬🇹

  36. Бибигуль Искакова

   Привет из Казахстана 🇰🇿 ! Наши языки схожи , хочу выучить ваш язык, чтобы смотреть без субтитров ! Очень нравится ваша культура . Люблю смотреть ваши фильмы!

   1. Abuzer Kömürcü

    Sadece aynı dilin sahibi değiliz aynı zamanda da ırkdaşız biz. Kendinize kazak diyebilirsiniz, ama kökeniniz Türktür.

  37. mutalaa

   Alpagu karakterini çok sevdim. Eğer "kötü" bir karakter yazılacaksa böyle yazılması gerekiyor. İnsana kendini arafta bıraktırıyor. Bir an acıyıp hak veriyorsun ama sonra hemen kendine getirtiyor insanı. Çünkü gerçek hayatta da böyle ne iyi tam iyi ne de kötü tam kötü. Alpagu tam yerinde olmuş.

   1. EMRE

    Samuray o

   2. Ertugrul İsayev

    @Alparslan Selçuklu öyle oyuncu seçmişler öldürdüğü dağlı kuma rusa, rus dağlıya benziyor.))ölen kadın ruslar gibi sarı

   3. AZƏRBAYCAN TÜRKÜ

    @Alparslan Selçuklu Kesinlikle o kadının planı hepsi

   4. Ahmet Usame Bal

    Ben Alpaguya hep hak verdim. zaten şu an kadar adam hiç yanlış bir şey yapmadı.

   5. Baht

    @Alparslan Selçuklu hep ne varsa o'rus kadin ve bütün tarih ruslardan geliyorsa da hep o rus'kadinlara evlenmeye maruzlar sanki..işte ektiğin biçiyorlar

  38. Maria Laisa

   Queria legendas em português 🇧🇷💜

  39. suzanna bae

   Nasıl bir güzel dizi, bir de tarihleri bütün kıyafet falanları müzikleri bizimkine benziyor Selam Kazakistan’dan 🇹🇷🇰🇿

   1. kaan

    🇹🇷♥️🇰🇿 dilimiz bir özümüz bir kültürümüz bir ♥️🐺♥️🐺♥️

  40. Sezin Kanat

   Gerçekten bayıldım ya hayranlıkla izlediğim yabancı dizilerin tarihi dönemlerini anlattığı gibi öyle güzel işlemişler ki konuyu

  41. Tomás Mendoza Sánchez

   APENAS INICIÈ A VER LA PELICULA Y DIGO QUE ES EXCELENTE. MUY BUENOS ACTORES TODOS. GRACIAS POR SUBIRLA. DESDE MEXICO LES ENVÌO UN GRAN SALUDO.

  42. Nurettin CAN

   dünyanin enleri arasina girmeye aday bir basyapit olmus, tebrikler. Umarim bu cizgiyi bozmazsiniz.

   1. Gulnar Eliyeva

    Umarım SONDA saçmalamaz..

   2. مصطفی جلالی

    شو اسم فلم

   3. osimani kun

    @Rxs aslında çoğu açıdan başarılı bir konsept ama bu tarih dizilerinde 2 saat süre mevzusu işi çok bozuyor.

   4. Rxs

    Bu dizimi?? Sen galiba hiç yabancı dizi izlememişsin.örnek olarak türünün game of thronesle yarışabilirmi? Galiba türkiyedeki enler adayına girebilir bence diyecekdin.

   5. Olur mu Olur

    Abartmasak mı

  43. Mete Çam

   Bu dizi hiç bitmesin hep oynasın çok güzel destan dizisi TÜRKLER GELİYOR TÜRKLER HAYDE BRE BİSMİLLAH 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

   1. Malpica

    Neden

   2. Emine Aytekin

    🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  44. Buse Acar

   SADECE BİR AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 1. BÖLÜMÜ 10 MİLYON IZLENEN KALITELI MÜKEMMEL DIZI DİYECEKSİNİZ 🎉🎆😍💃💃

  45. Marin Palma

   Magnífica que suban los capítulos subtitulados por favor, es una serie extraordinaria.

  46. Музина Саидаблаева

   Супер фильм! Смотрится на одном дыхании. Спасибо всем создателям этого фильма. Маша Аллах.

  47. Emiralp Ülker

   Daha önce anlatılmamış bir dönem... Çok başarılı bir dizi. Müzik seçimi olsun, karakterler olsun döneme ışık tutan cinsten seçilmiş. Tebrik ediyorum.

   1. Kenan Cakmak

    @zelda nadia ilerleyen bölümlerde oyunculuk gücünü net gösteriyor.

   2. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

   3. Александр Иванов

    А. Усик, Игорь Вовчанчин, сёстра Шевченко, братья Емельяненко, Алексей Олейник, Александр Шлеменко они все великие УКРАИНЦЫ по национальности, по духу..

   4. 𝐽𝑒𝑛𝑛𝑖𝑒𝑜𝑟𝑖𝑎

    @zelda nadia hayır çok iyi bir seçim bence

   5. hayvanlarveraks 🐾

    daha ilk bolumler basrol kadinla dogru durust tanismadilar bile

  48. Hava Güven

   Diziye söyleyecek söz bulamıyorum tek kelimeyle muhteşem.ebru, edip ve selim bayraktar resmen herkese oyunculuk dersi veriyor.son yıllarda izlediğim en güzel tarih dizisi. gerçekten dünya standartlarında bir film.

  49. Zero Mcfly

   Dios de mi vida me ha pegado la llorona 😭😭😭😭😭😭 esta serie es increiblemente buena 😍

  50. madox midou

   i can't stop watching this serial ,,,repeat after repeat,,,,it's so amazing ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  51. Zarela Pizarro

   Es muy bonita,pasen el capítulo 2 y susecivamemte traducida en español ,por favor, bendiciones 👍👍☺️👋

  52. Gizem Celik

   Yüzlerce yorumun arasında aradığın Türkçe yorumum Bu arada diziyi çok beğendim. İlk defa tarih dizisi izliyorum ve çok hoşuma gitti. Ebru Şahin’i tebrik ederim, tüm ekibe başarılar dilerim.

   1. Ravzeyi Reyhan

    Hic yabanci bi yorum gormedikki

   2. Okan Yıldız

    Harbiden çok dizi izledim ama buradaki son sahnedeki kadar hiçbir dizide heyecanlanıp gaza gelmedim :)))

   3. Gizem Celik

    @Arailym Kuvasheva (Kudret benim) bende 😅

   4. Arailym Kuvasheva (Kudret benim)

    He ya, Türkçe yorum bulamadım ilk başta 😀😀😀

  53. Ndioba Diagne

   Je ne comprends pas la langue mais n'empêche que j'adore ce film vraiment c'est bien réussi chapeau à vous ❤️🥰🥰🥰🥰😍😍

  54. MERİ LARA BLACK🐻

   Okçuluk dersi aldığım için merak edip izledim. Güzel bir dizi 💜

  55. Elif mahmut

   Temurun Batügaya iyi davranması çok hoşuma gitti

  56. Blanca Del Valle

   Muy buena serie, creo que la mejor que he visto, quede muy emocionada que quiero seguir viendo mas y mas, muchas gracias por compartirla espero seguir viendo mas en español

  57. İslam Eyribas

   Güzel bir dizi Türklerin Islamla tanışmadanki yaşamlarını anlatıyor Oyuncu kadrosuda mükemmel👍

   1. Aslı Kızıl

    @sinan yurt araplar Türklere katliam yaptı ondan bahsediyor

   2. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

   3. Nureddin İbrahim Konyar Paşa

    @sinan yurt Emevi

   4. sinan yurt

    @Tural F. arap kılıcıyla derken

   5. ahmet kaya

    @Tural F. umarım tez zamanda yazının icadından haberin olur da biraz tarihi kaynakları okursun YAZIK KAFANA...

  58. Mayra Gonzalez

   Esta serie va estar muy linda. FELICIDADES a todos los actores y a los que hacen posible q la audiencia latina lo pueda ver (traducido)

  59. Estherluisa Rodriguez

   Preciosa me encanto la serie me izo llorar.. Bendiciones un saludo de España pueblo jitano 🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸

  60. Deisylane Oliveira

   Poderia ser em português. Esse filme parece ser ótimo

  61. şeyma öztürk

   Dizi aşırı iyi Ebru Şahin Akkız karakteri için doğmuş sanki hem çok iyi rolünün hakkını veriyor hemde çok yakışmış kendisine EBRU ŞAHİN çok güzel ve çok başarılı bir oyuncu

  62. Sally Jrslm

   Senaryo, mekan, kostümler, dekorlar, sinemografi… her şey üst düzey olmuş. Yapaylık yok ve çok kaliteli duruyor bayıldım. 👏🏻👏🏻👏🏻

   1. Gizem Kaya

    Ebru sahinin dolgusu😂

   2. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

   3. Emine Kaya

    @Inci Tumer ağzınıza saglk çok yapmacık bir dizi olmuş

   4. Arzu Mrt

    yapaylik var ama ileriki bolumlerde duzelebilir

   5. Inci Tumer

    yapaylik nasil yok, ebru nun makyaji yil 2021 makyaji kardesim, ve ayrica yuzyillar önceki terziler bu kadar muhtesem dikis yapiyorlarmiydi, daha dikis makinesi icat edilmemis, kiyafetlere bakin. ..

  63. Hatice Mert

   Ben ilk bölümü bundan izlerken 5. bölüm yayinlanmis. Tanıtım yapılırken dizi tat vermez ama film yapsalar keşke demiştim. Bölümü film gibi izledim. Muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkürler. Ebru Şahin bir efsane.. "Alpagu..." o da öyle 👌👏

  64. Floriane C

   Incroyable, merci pour les sous-titres français🙂 J'attends avec impatience les sous titres sur l'épisode 2 car ils n'y sont pas encore...

   1. Osman Yakut

    Alors elle est comment la série turque ? 🇹🇷❤

  65. Elmara Peron

   Esse filme tem paisagens lindas , amei a história, o menino sofre muito !!

  66. Aguila Astral Tarot

   Excelente historia!!! Me robó el corazón!!! Gracias!!!!

  67. Nicéia Simon

   Verdadeira magia! Ebru numa beleza surreal numa atuação magnifica. Música , cenários, figurinos de uma beleza ímpar completando a grandeza de Destan. Akkiz veio pra marcar uma época. Thanks atv! 🇧🇷

   1. Md fahim

    স্টোরি কেমন লাগসে আপনার??

  68. Iorga Ponce

   Mí hija y toda mí familia no ,nos perdemos ni una serie pero ,Español Felicitaciones a todos los actores son formidables.

  69. R.Taş

   Ne kadar muhteşem bir dizi senaryo 🤩

  70. canal danna

   Essa novela é muito boa.. uma pena não tem opção de legenda em português..

  71. Medine Baltaci

   Muhteşem bir flim emeği geçen herkese teşekkürler tesadüfen gördüm bana çok şey hatırlattı kaybetmeden kıymet bilmek lazım

  72. mutalaa

   Tiplemeler, kostümler o kadar iyi ki. Bence diğer tarihi dizilerden sıyrılmış. Aşırı kaliteli.

  73. büşra sivrikaya

   Dizi güzel de dikkatimi çeken 8. Yüzyılda bile eltilerin savaşı

  74. Давид Гасанов

   Ebrunun bir diziside rüyayla başlayıb at üstünde devam ediyor😍

  75. Mete Çam

   İnşallah 1000 katrilyon bölüm oynar inşallah bu diziyi ömür boyu izlerim çok güzel vede çok şahane türkler geliyor simena müziğide çok şahane olmuş aslında anlatılmak istenende o türkler geliyor bu dizinin amacı ooo TÜRKLER GELİYOR🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  76. Mara Fr.

   Классный сериал, и субтитры на русском языке есть. Спасибо создателям фильма 🥰

  77. Мирзат Маратова

   Sonunda çıktı günlerce bekliyordum... Kırgızistan'dan çok selam olsun...🇰🇬🇹🇷

   1. İlayda🇹🇷

    @Heather Mason Türkiye'den Kıbrıs'a selamlar

   2. Heather Mason

    Kıbrıstan selam

   3. Ömür yakup KAYA

    Erzurum'dan selam lar

   4. Ahmet KILINÇ

    @Arailym Kuvasheva (Kudret benim) 🇦🇿🇰🇬🇹🇲🇰🇿🇺🇿🇹🇷 Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol.

   5. İlayda🇹🇷

    @seva_eva Aleykümselam kardeşim

  78. marcia thomaz

   ÇOK ÇOK GÜZEL ... Lindo, Precioso, Magnífico, Maravilho, tudo muito belíssimo .... historia, roteiro, cenarios, figurinos, luz. tão belo tudo que não tem como não se EMOCIONAR VARIAS E VARIAS VEZES ...

  79. Зайнаб Абдулла

   peace be upon them who put extremely clean and correct subtitles of Urdu , you just won our hearts

  80. Neslihan Yıldırım

   Dizi izlerken çok ama çok nadir ağlarım öyle o kadar sulugöz değilimdir ama bilmiyorum bu dizinin hemen hemen her sahnesinde çok ağladım

  81. Rosemary Santos

   Tantas séries boas que vocês colocam é filmes, poderia ser legendado em português . Que Deus abençoe o trabalho de vcs

  82. Miran Aslanbey

   Beklentimin çok çok üstünde bir dizi olmuş. Bu kadar iyi olacağını hiç tahmin etmemiştim. Tüm oyuncular , müzikler,kıyafetler... dört dörtlük 💯💯💯

  83. lily lyngdoh Mawlong

   I love Turkish serials, can this too have English subtitles 🙏🏻

  84. Buse Acar

   Muhteşem ötesi bir dizi. Salı akşamı yeni bölümler kaçırmayın final olmasın reyting düşmesin.

   1. Espacio...Tiempo

    No me pierdo ninguno me gustan mucho ..los martes por la noche . cuéntame tus conclusiones 🌈🇪🇸

  85. şükriye Toros Afşar

   Ben ilk bu dizi başladığında Ebru Şahin yapamaz demiştim çok gıcık bir oyun sergiler ama yanılmışım şuan özetini izler oldum destanin

  86. Нурзаада Нармаматова

   Прекрасный сериал. Великалепная история. Прекрасный актёрский состав. Всем хорешго просмотра. 🙂🙂🙂🙂🙂🙂

  87. Koray Erdoğan

   Zengin kız fakir oğlan ya da tam tersi aşk dizilerinin cirit attığı dizi dünyasında islamiyetin yayıldığı zamanlardaki orta asya Türklerinin yaşantılarını inanışlarını bize sunduğunuz için çok teşekkürler. Yapaylık yok herşey gerçek gibi. Sanki

   1. En Güzel Yeşil

    Zengin Kız Fakir Oğlan çok güzeldi.KOMEDİ

   2. Mery

    @Mustafa Soğancı bos yapma

   3. Mustafa Soğancı

    @Mery bu dizi saçma değilmi sence

   4. Koray Erdoğan

    @Simay Y senin tarih bilgine zorlayım emi

   5. Karışık bisiler

    Üniverste ö grencisiyim KZsectione dan para kazanmak istiyorum aileme fazla yük istemiyorum bu kadar insan içinden 6,8 kişi bile gelsee bana moral vermek için.0

  88. Marina Torres

   Gracias por los subtitulos, amo las series turcas 😍

  89. 🦋LL Santos🦋

   Podiam colocar legendas em português do Brasil 🇧🇷🇧🇷

  90. Fatma Yildirim

   Cidden efsane ağıt sahnesini girip girip yeniden izliyorum bağımlılık yaptı 💕

  91. Lanna Cardoso

   Coloca legenda em Português, por favor 🥺🇧🇷

   1. Akkiz Aslambey

    Telegram

  92. Fatih Uevak

   Destansı bir hikâye! Efsane kostüm,oyuncuları profesyonel, çekim tekniği ve müziği ile bu dizi gerçekten Efsane olacak....

   1. Диана Успешная

    @Huseynova ооо сегодня получилось!!😁🥰 Мерси!!

   2. Диана Успешная

    @Huseynova в прошлый раз пробовала,но было написано только турецкий. Попробую ещё раз посмотреть. Спасибо за ответ!😉🥰

   3. Huseynova

    @Диана Успешная Есть турецкий, русский, испанский, даже японский. Вы можете нажать тройную точку сверху и выбрать один из вариантов субтитров.

   4. Диана Успешная

    @giresun espiyeli Только турецкий, по русски не пишет!

   5. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

  93. Dəniz Əliyeva

   Gerçekten,muhteşem. Umarım hep böyle devam eder.😍😍🔥🔥

  94. AYGÜN TV - VİRTUAL MƏKTƏB

   KARDEŞ AZƏRBAYCANDAN KARDEŞ TÜRKİYEYE SEVGİ DOLU SALAMLAR OLSUN !!! MUHTEŞEM BİR DİZİ !!! TEŞEKKÜRLER KARDEŞ TÜRKİYE !!!

  95. Samsungjoel13 Rosales

   Chulada de serie 😌👍 donde se desvelan los hilos del poder mental saludos desde Monterrey N.L México

  96. slawomir obuchowicz

   Najbardziej zdumiewiającym zjawiskiem to picie herbaty z Turkami . Kocham Was Turcy.!!

  97. Ressam Moderatör ZerdanN

   Mükemmel bir Dizi çok kaliteli Salı günleri artık sıkıcı geçmeyecek Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

   1. luna ism

    @Rahib Mamedov adımızı batırma artıq həryerə eyni şeyi yazırsan.camaat deyir erməni deyildə.internettdə də elə şey yoxdu

   2. Aygen Kucukok

    @Rahib Mamedov git işine gerçekten ya

   3. Arailym Kuvasheva (Kudret benim)

    @Rahib Mamedov öyle bir bilgi mi var Ebru hakkında, ilk defa duydum bunu.

   4. Кудрат аканг

    Pazartesi Alparslan Salı Destan Çarşamba Kuruluş Osman Perşembe Barbaroslar her şey güzel

   5. Ressam Moderatör ZerdanN

    @Rahib Mamedov Kardeşim seni tam olarak anlamadım Azerbaycan Türkçesi pek iyi konuşamam ama eğer Ebru Şahin birşey yaptığısa benim sorunum değil ve ben oyunculuğu hakkında konuştum kendisini yakından tanımam dediğin olay hakkında kanıtım ve bilgim olmadığından mütevellit bir yorum yapmayacağım Anlayışın için Teşekkür ederim. 🙃

  98. Minik Qedirova

   AZƏRBAYCAN SÖZLERİNEN DE İSTİFADƏ OLUNUB . BU LAP ÇOX XOŞUMA GETDİ 🇦🇿🇹🇷😍

   1. Heather Mason

    Kullanmıyor eski anadolu türkçesi kullanılıyor

  99. Asumə Sədiyeva

   Beni de oglumdan ayırdılar içim acıyor bakınca zalim dünya dizi bile olsa insanın aklı gidiyor seyr edince😥😥

  100. slawomir obuchowicz

   Czy ten film to jest w języku tureckim. Nic nie kumam, ale podoba mi się. Chyba sięgnę po następną butelkę samogonu . Szlachetnego bo destylowanego dwa razy. Jako " kulturoznawca " mogę pomimo upojenie napisać, że Kultura to najbardziej uniwersalny język. Podoba mi się ten klimat .